رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب

در اینجا علل اصلی پیچیدن بوی فاضلاب در منزل را بصورت کامل توضیح می دهیم تا با آنها آشنا شوید و پس از بررسی کردن و فهمیدن علت های اصلی در صورت وجود گرفتگی در لوله، آن را با روش های لوله بازکنی و تخلیه چاه برطرف کنید با یک شرکت مناسب تماس حاصل فرمایید

گازهای سپتیک: فاضلاب داخل چاه همواره به وسیله باکتری های موجود در حال تجزیه شدن است و این کار سبب تولید گازهایی با نام متان، آمونیاک و… می گردد که به مجموعه این گازها “سپتیک” می گویند. این گازها در غلظت های پایین باعث ایجاد بوی فاضلابی می شوند که گاهی اوقات شما آنها را استشمام می کنید اما در غلظت های بالا می تواند باعث صدمه دیدن به دستگاه تنفسی انسان شوند.

 نبود آب در شتر گلویی: نقش اصلی شتر گلو یا لوله خمیده در لوله کشی ساختمان ها، جلوگیری از خروج این گازها و رفع بوی بد فاضلاب می باشد. اما در مواردی به خاطر خشک بودن این لوله گازها از آن خارج می شوند. در واقع اگر در خمیدگی این لوله آب وجود نداشته باشد این اتفاق می افتد. چرا که وجود آب باعث می شود، زمانی که گازها قصد خروج از لوله را دارند، داخل آب حل شوند. پس همواره داخل این لوله آب بریزید.

 انباشته شدن مواد زائد داخل شتر گلویی: گاهی اوقات خود این شتر گلویی علت بوی فاضلاب در ساختمان  است. چون مواد زائدی که در خمیدگی این لوله جمع می شوند، با گذر زمان به دلیل فاسد بودن باعث نشت بوی فاضلاب می شوند. برای از بین بردن این بو کافی است از فلاش تانک استفاده نمایید.

گیر کردن مواد غذایی در لوله آشپزخانه: اکثر خانم ها بدون رعایت کردن نکات کلیدی هنگام شستشو ظروف غذا، خودشان سبب ایجاد این بو می شوند و با شستشوی ظروف روغنی و همچنین وارد کردن مواد غذایی به داخل لوله، باعث می شوند به مرور زمان این مواد در یک جا انباشته شوند و به دلیل فاسد بودن بوی بدی را در محیط پراکنده کنند.

 کهنه شدن چاه فاضلاب: خوشبختانه با وجود لوله های فاضلابی نصب شده در ساختمان های تهران، کمتر کسی دارای چاه فاضلاب است. اما اگر در خانه چاه فاضلابی دارید، کهنه و قدیمی شدن آن می تواند علت بوی فاضلاب در ساختمان باشد.

پر شدن چاه فاضلاب: چاه های فاضلاب ساختمان های کشورمان همانطور که گفته شد در زیر ساختمان است و چون درب این چاه ها فاصله زیادی از سطح زمین دارد پس تشخیص پر شدن آن کار هر کسی نیست و نیاز به متخصص دارد تا با دستگاه این کار را انجام دهد. اگر هیچ یک از این موارد، دلیل اصلی نشت بوی بد فاضلاب در منزلتان نیست، بهتر است از یک شرکت تخلیه چاه بخواهید چاه فاضلاب ساختمانتان را بررسی کند

 نشت چاه فاضلاب: گاهی اوقات پر شدن چاه و همچنین تخلیه نکردن آن سبب ایجاد بوی بد می گردد.

برای رفع بوی بد توالت چه باید کرد؟

علت بوی فاضلاب توالت در دستشویی های فرنگی و ایرانی تقریبا یکی است و تنها در برخی از موارد با هم تفاوت دارند

دلیل بوی توالت فرنگی
رسوب و جرم
چربی فاسد شده
فاضلاب تخلیه نشده که به دیواره لوله ها میچسبد
باز بودن برخی از درزها
مشکل واشرها
بوگیر ژله ای فرنگی
لوله ونت
فن سرویس بهداشتی
علت بوی فاضلاب توالت ایرانی
رسوب و جرم
فاضلاب و پسماند تخلیه نشده
فاسد شدن فضولات و چربی در لوله های فاضلاب
لوله ونت
فن سرویس بهداشتی
برای بوی بد دستشویی و از بین بردن آن معمولا سرویسکاران شرکت پس از تشخیص و کارشناسی در محل بهترین روش را جهت رفع بوی بد فاضلاب انتخاب می کنند تا بصورت تضمینی وقطعی بو فاضلاب توالت را از منزل شما رفع نماییم.

دلیل بوی بد فاضلاب هنگام بارندگی از چیست

خیلی از ساکنین استان تهران زمانی که بارندگی ها شروع می شود از بوی بد فاضلاب موقع بارندگی رنج میبرند  و به دنبال رفع و از بین بردن همیشگی آن هستند. به همین دلیل خیلی از مردم عزیز با شرکت ما  جهت انجام خدمات رفع بوی بد  فاضلاب  با ما تماص حاصل فرمایید زمان بارندگی امکان خروج گازها بصورت کامل از لوله ونت وجود ندارد به همین دلیل امکان دارد مقداری از گازها به داخل واحدها نفوذ کند. در این شرایط باید به دنبال درز گیری باشیم.چه ساختمان نوساز باشد چه نباشد امکان ایجاد گازهایی همچون متان و آمونیاک در لوله فاضلاب داخلی ساختمان وجود دارد که باید بررسی و منشع آن از بین رود.در بسیاری از موارد وجود پسماند، فاضلاب، چربی و رسوب در دیواره و سقف لوله های فاضلاب باعث ایجاد گازهای فاضلابی می شوند که موقع بارندگی به دلیل افزایش رطوبت این گازها بیشتر تحریک می شوند و در نتیجه بوی فاضلاب افزایش پیدا می کند.علت آخر و البته با احتمال بسیار پایین این است که موقع بارندگی حجم آب داخل چاه فاضلاب بیشتر شده و آب به سطح چاه می آید و فاضلاب ته نشین می شود. به همین دلیل گازها در بالای چاه متراکم شده و به داخل ساختمان نفوذ می کنند.

رفع بوی بد فاضلاب

Scroll Up